"forty five% parādnieku ir darbspējīgā vecumā," stāstīja Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācijas Juridiskās nodaļas vadītāja Linda Sparāne. "Turklāt sixty five% parādnieku ir citas saistības, un tās ir nenokārtotas. Saprotam, ka parādnieks nav īpaši maksātspējīgs."
Tas nozīmē: ja kādu iemeslu dēļ vecākam, kura vietā uzturlīdzekļus bērna uzturam nodrošina valsts, uzkrājas parāds fonda administrācijai, šai summai piemēro 6% gada likmi.
fonda administrācija var nodot lietu zvērinātam tiesu izpildītājam, lai uzsāktu piedziņu no parādnieka mantas un ienākumiem;
"Uz liegumiem ir jāskatās kā uz kopumu, jo katrs liegums ietekmē savu parādnieku grupu. Piemēram, kriminālatbildība, ir parādnieki, kuri no tās baidās. Un tiklīdz tiek nosūtīts iesniegums policijai par kriminālprocesa uzsākšanu, attiecīgi viņš sarosās."
Viņa aizgāja, check here tāpēc es nemaksāju. Vai vēl ir klasisks stāsts – person neļauj satikt bērnus, tāpēc es nemaksāju. Un mēdz būt arī otrādāk – viņš nemaksā, tāpēc es nedošu bērnus satikt. Šis emocionālais times šajās lietās ir ļoti liels.”
Sabiedrība pati netieši atbalsta tādu sistēmu, lai rastos uzturlīdzekļu parādnieki. "Mēs taču maksājam frizieriem un celtniekiem, un manikīriem un vēl citiem pakalpojumu sniedzējiem skaidrā naudā, nesaņemot čekus, visa šī nauda iet garām budžetam.
Latvijā ir vairāk nekā forty tūkstoši uzturlīdzekļu parādnieku. Tas ir apmēram tikpat daudz, cik ir iedzīvotāju Ventspilī un tās novadā.
"Šobrīd mēs atšķirībā no mūsu kaimiņvalstīm Lietuvas, Igaunijas, kur tiešām maksā tikai tad, kad ir tiesas spriedums un tiesas spriedums netiek pildīts, turklāt maksā mazākas summas, nekā mēs šobrīd Latvijā maksājam.
E-konsultācija Bērnam un vecākam jābūt Latvijā deklarētai dzīvesvietai, lai varētu saņemt uzturlīdzekļus no UGF
Empowered by ANCLAREN electronic Solutions tellējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai nodrošinātu labāko lietošanas pieredzi. Lasiet par to, kā mēs izmantojam sīkfailus, noklikšķinot uz "Lasīt vairāk".
UzturlīdzekļiTieslietasSpēkā no 2024. gada janvāraMinistru kabinetsUzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija saistītie raksti
Ir pilnīgi skaidrs, ka to, ko valsts ir izmaksājusi, valstij ir tiesības atgūt, wager jautājums ir par likumiskajiem procentiem. Ja mēs jau nevaram atgūt pamatparādu, kāpēc mēs to parādu audzējam lielāku ar likumisko procentu aprēķinu," vērtēja Ilgaža.
Sabiedrība pati netieši atbalsta tādu sistēmu, lai rastos uzturlīdzekļu parādnieki. “Mēs taču maksājam frizieriem un celtniekiem, un manikīriem un vēl citiem pakalpojumu sniedzējiem skaidrā naudā, nesaņemot čekus, visa šī nauda iet garām budžetam.
Vai vēl ir klasisks stāsts – man neļauj satikt bērnus, tāpēc es nemaksāju. Un mēdz būt arī otrādāk – viņš nemaksā, tāpēc es nedošu bērnus satikt. Šis emocionālais moments šajās lietās ir ļoti liels."